500x100-1
24. 05. 2019 12:39

Претпладне облачно, попладне дожд и грмежи

Претпладне облачно, попладне дожд и грмежи

 Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб западен, а во источните делови умерен северозападен ветер.

 Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 23 Целзиусови степени, Маврово 14, Охрид 18, Битола 21, Кавадарци 25, Крива Паланка и Берово 19, Дојран 26 степени.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен западен ветер. Во Скопје дневната температура ќе достигне до 25 степени, Маврово 16, Охрид 21, Битола 23, Крива Паланка 22, Берово 20, Кавдарци 26, Дојран 28.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk