09. 01. 2010 14:22

Пријава за насилство

Пријава за насилство

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Н.С.(30) од Куманово, за сторено кривично дело „насилство“.

Н.С. на пред три дена околу 03,00 часот на ул „Гоце Делчев“ дошол до возилото на М.К.(35) од Куманово и започнал вербална расправија околу размена на облека со Г.Ј. и Е.Т.. При тоа физичи ги нападнал, а потоа се степал и со М.К. нанесувајќи му тешки телесни повреди во пределот на главата.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk