Пријава за разбојништво

26.04.2010 11:37 | KumanovoNews

 Кумановската полиција поднесе кривична пријава против М.Д. (25) од с.Младо Нагоричане за сторено кривично дело „разбојништво“.

Пријава за разбојништво

 Минатата недела  во 15,30 часот,  во куќа на ул. „Боро Прцан„ во Куманово, разбојникот со употреба на физичка сила извршил влегол во куќата на Е.С.(31). При тоа промешал по собите и одземал 5.600 денари.

Истражен судија од Основниот суд Куманово на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk