13. 01. 2020 12:01

Притворен кумановец, му нашле 2,6 килограми марихуана

Притворен кумановец, му нашле 2,6 килограми марихуана

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Ф.Т.(24) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Пријавениот, неовластено, заради продажба во својот дом и во домот на неговиот дедо држел 2,6 кг. марихуана, како и амфетамин и хашиш. Дрогата била пронајдена при претреси во неговиот и домот на неговиот дедо, извршени на 10 и 11 јануари врз основа на судска наредба.

По спроведена постапка, од страна на Истражен судија на претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk