×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Приведен кумановец, нападнал полицаец на должност

  10.02.2024 11:27 | KumanovoNews

   Полициски службеници од СВР Куманово утринава го привеле 42 -годишен кумановец, затоа што на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово, физички нападнал полициски службеници при извршување на службени дејствија. 

  Приведен кумановец, нападнал полицаец на должност

  Тој е приведен во Полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.