500x100-1
21. 08. 2019 14:11

Приведена специјалната обвинителка Катица Јанева

Приведена специјалната обвинителка Катица Јанева

МВР ја уапси специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдија од обвинителството. Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластуваањата.

Ова уследи ден откако беше сослушана за случајот „Рекет“ вчера во присуство на адвокат.

По приведувањето од дома со полиција, Јанева е донесена во просториите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Во Обвинителството за организиран криминал за во 14 часот најави прес-конференција.

(фото.СДК.МК)

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk