×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Продолжува штрајкот во „Житомел„

  19.07.2010 14:18 | KumanovoNews

  Вработените во „Житомел„ и денеска штрајкуваа во кругот на фабриката и не дозволија да се произведува леб. Тие бараат газдата да им ги исплати заостанатите плати и да ги повлече отказните решенија што деновиве ги поделил.

  Продолжува штрајкот во „Житомел„

   Фирмата „ГРОС ТИМ„ од Струмица сака да остави на работа само петнаесетина вработени во пекарницата, а сите останати да не отпушти.Ние не ја прифаќаме оваа одлука и бараме државата да го спречи овој криминал- велат вработените.

  Житомел„ две недели нема струја, заради неплатен долг од 5 милиони денари,а вработените не земале плата од февруари.


   

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk