500x100-1
14. 05. 2019 11:27

Пронајдена марихуана кај полска државјанка со привремен престој во Куманово

Пронајдена марихуана кај полска државјанка со привремен престој во Куманово

Кумановската полиција до ОЈО Куманово, поднесе кривична пријава против М.Р.(31) од Полска, со привремено живеалиште во Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело - неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 10.05.2019 година полициски службеници извршиле претрес во домот каде живеела пријавената, при што пронашле и одзеле марихуна, мешавина од тутун и марихуана и повеќе предмети со остатоци од марихуана.