×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Првиот човек на ЗОК ја презеде командата

  20.03.2012 14:50 | KumanovoNews

   По тој повод во касарната Боро Менков се одржа свеченост на која присуствуваше началникот на Генералштабот на АРМ Горанчо Котески.

  Првиот човек на ЗОК ја презеде командата

  Бригадниот генерал Методија Величковски, стапи на должноста командант на Здружената оперативна команда. По тој повод во касарната Боро Менков се одржа свеченост на која присуствуваше началникот на Генералштабот на АРМ Горанчо Котески.

  "Предизвик е да се се продолжи делото на командантите Јовчевски, Димов, Котески. Предизвик е да се отпочне и заврши трансформацијата на ЗОК, а сите заедно треба да сме свесни за предизвиците кои ги носи новото време и кое бара од нас да сме побрзи и пофлкесибилни"-рече пред присутните бригадниот генерал Величковски.