500x100-1
29. 06. 2019 09:51

Пукна водоводна цевка во центарот на Куманово

Пукна водоводна цевка во центарот на Куманово

На градскиот плоштад во близина на Тутунка банкa, утринава околи 6 часот пукнала водоводна цевка. Од притисокот водата направила кратер, а река вода се слевала по улицата „Ленинова“.

Како што информираат од ЈП „Водовод“ екипите се веќе на терен и работат на отстранување на дефектот. Се очекува водоснабдувањето да се нормализира во текот на денот.

 Без вода се потрошувачите во централното подрачје, околу градскиот плоштад и улицата Ленинова.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk