×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Пукната водоводна цевка ја поплави “Октомвриска“ (видео)

  11.08.2023 21:33 | Сузана Николиќ

  Пукната водоводна цевка вечерва поплави дел од улицата "Октомвриска револуција“ во Куманово. 

  Дефектот настанал околу 21 часот на водоводната мрежа во близина на некогашен Мај маркет, па водата се разлеа по коловозот кон зеленото пазарче.

  На терен се екипи на ЈП „Водовод“, кои ги прегледуваат околните шахти за да ја затворат водата. 

  Пукната водоводна цевка ја поплави “Октомвриска“ (видео)