×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Расчистена уште една кражба во Куманово

  06.07.2022 12:42 | Жаклина Цветковска

  Полициски службеници од СВР Куманово, вчера, го лишиле од слобода кумановецот Д.Д.(44).

  Расчистена уште една кражба во Куманово

  За него била распишана централна потерница, поради основано сомнение дека е извршител на кривично дело „кражба“, по член 235 од Кривичниот законик.

   Лицето било предадено во полициска станица за понатамошна постапка.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk