25. 03. 2020 12:55

Регистрирани три нови случаи на коронавирус, вкупно 11 заразени во Куманово

Регистрирани три нови случаи на коронавирус, вкупно 11 заразени во Куманово

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата.

По градови: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1).

Со ова во Куманово вкупната бројка изнесува 11 заразени и еден починат.

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 во државата денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица од кои 1 излекуван и 2 починати пациенти.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во:- Скопје – 108- Дебар (41) – 1 починат- Куманово (11) – 1 починат- Штип (7)- Велес (3)- Кавадарци (2)- Охрид  (2)- Прилеп (2)- Гостивар (1).

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk