×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Самостојна изложба на академскиот уметник Мирослав Величковски - Мире

  26.12.2022 11:13 | Сузана Николиќ

  Во Салонот на Уметничката галерија во Куманово вечерва во 19 часот ќе биде отворена самостојна изложба на слики на академскиот уметник Мирослав Величковски - Мире.

  Самостојна изложба на академскиот уметник Мирослав Величковски - Мире

  На изложбата ќе бидат прикажани 20 ликовни дела, слики работени во техник акрил на платно и цртежи - дигитален принт. Ликовната продукција е ново творештво на авторот, работена во актуелната 2022 година под работен наслов „Двојна порта/ Double gate“.Станува збор за втроа по ред самостојна изложба на авторот.  

  Изложбата е дел од програмските активности на музејот и е финансиски поддржана од Министерството за култура на Република Северна Македонија.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk