×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се реконструира улицата “Ѓуро Пуцар Стари“

  15.08.2012 09:55 | KumanovoNews

   Општина Куманово работи на изградба и реконструкција на неколку улици во градот меѓу кои и е дел од улицата “Ѓуро Пуцар Стари“ во населбата Перо Чичо.

  Се реконструира улицата “Ѓуро Пуцар Стари“

  Се реконструира улицата во должина од 1100 метри над пругата Куманово - Бељаковце се до улицата бр.15. Планирано е да се направи коловозна и тротоарна конструкција на самата улица. Се работи интензивно и согласно динамиката на работа се очекува наскоро да биде пуштена во употреба.