×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Слатка хуманитарна акција

  07.04.2012 17:06 | KumanovoNews

   Клубот на жени на СДСМ Куманово, по повод верскиот празник Благовец  организираше хуманитарен базар на слатки.

  Слатка хуманитарна акција

    Координаторките на клубот од месните одбори донесоа разновидни колачи, кои можеа да ги пробаат останатите жени и при тоа донираа прилог во акцијата.

  Слатките ги подготвија координаторките на клубот на жените на СДСМ, кои секогаш се тука кога се работи за хуманитарни акции. Присуството е големо и се надевам дека ќе собереме доволно средство. Овие пари ќе ги донираме на семејство, на кое во изминатиот период му се случи вистинска трагедија. За неколку месеци починаа татко и син, а жената со останатите членови се наоѓаат во многу тешка економска состојба.Решивме на овај убав ден да собереме сретства и да им ја ублажиме состојбата барем малку- вели Драгица Велковска, кординаторка на Клубот на жени.

  Клубот на жените же продолжи со хуманитарните акции за своите членови.