×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Стрезовчани прославија 10 години зедничко дружење

  18.05.2010 07:34 | KumanovoNews

   Викендов по десетипат се одржа традиционалната Стрезовска средба. Во ресторанот “Фрателис - Визиана” во селото Клечовце стрезовчани и нивните пријатели се собраа да се видат и заедно да се дружат.

  Стрезовчани прославија 10 години зедничко дружење

   На јубиларната средба беа присатни повеќе од 100 гости, меѓу кои и градоначалникот на Општина Старо Нагоричане, Миодраг Јовановиќ и владиката Горазд, кој потекнува од селото Стрезовце. Средбата помина во весела и пријатна атмосфера.