08. 12. 2019 17:47

Тепачка во угостителски објект на „Октомвриска револуција“

Тепачка во угостителски објект на „Октомвриска револуција“

 Две лице се степале во угостителски објект на булеварот „Октомвриска Револуција“ во Куманово.

Според СВР Куманово, вчера во 22.55 часот, кај нив било пријавено дека во угостителски објект на бул.„Октомвриска Револуција“ во Куманово, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата М.И.(41) и Т.К.(52), двајцата од Куманово.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk