13. 01. 2020 16:29

Тинејџер се заканувал и барал пари на семејство во Страцин

Тинејџер се заканувал и барал пари на семејство во Страцин

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против А.А.(18) од с.Страцин, кратовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво во обид“.

На 31.12.2019 околу 21.00 часот во с.Страцин, во куќа сопственост на М.Ѓ(65) и В.Ѓ(60), влегол А.А., кој со закана им барал пари.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk