×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Тракторист со приколка удрил девојче и побегнал

  14.09.2023 13:54 | KumanovoNews

  Малолетно девојче е тешко повредено во липковско село, откако било удрено со приколка од трактор.

  Тракторист со приколка удрил девојче и побегнал

  Несреќата се случила вчера попладне во 19.10 часот во с.Ропаљце, општина Липково, кога трактор со приколка удрил во малолетничка од с.Ропаљце и го напуштил местото. 

  „Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен бил увид од увидна екипа, соопшти МВР.