08. 11. 2019 09:08

Во Куманово наврнаа 8 литри дожд, минималната температура 12

Во Куманово наврнаа 8 литри дожд, минималната температура 12

Во изминатите 24 часа во Куманово наврна 8 литри дожд на метар квадратен, а измерена е минимална температура од 12 степени.

И во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни во источните делови. На југоистокот ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 17 до 22 степени.

Во Куманово, променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 20 степени.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk