500x100-1
21. 08. 2019 22:42

Вонредна летна крводарителска акција во Центарот за култура

Вонредна летна крводарителска акција во Центарот за култура

Општинската организација на Црвен крст Куманово, утре организира вонредна крводарителска акција во Центарот за култура во Куманово.

„Соочени со мали резерви на крв и реална опасност за појава на недостатоци на одредени крвни групи, Црвен крст на Република Македонија- општинска организација Куманово организира, вонредна летна крводарителска акција. Да ја покажеме уште еднаш нашата хуманост“, - соопштуваат организаторите.

Акцијата ќе се одржи од 9-14 часот.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk