Вооружени лица нападнале и ограбиле старец во Куманово

12.09.2021 23:31 | Сузана Николиќ

Двајца вооружени разбојници напднале и ограбиле старец во неговиот дом во Куманово.

Вооружени лица нападнале и ограбиле старец во Куманово

Според МВР, синоќа во 22.40 часот,  Џ.И.(71) од Куманово во неговиот дом бил физички нападнат од две лица.

Едниот од напаѓачите имал пиштол, при што му одзеле пари и два мобилни телефони. 

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk