25. 03. 2020 11:23

Занаетчиската комора и кумановската фирма ТИ-ДИ ФЕШН донираа 500 заштитни маски

Занаетчиската комора и кумановската фирма ТИ-ДИ ФЕШН донираа 500 заштитни маски

Занаетчиската комора и фирмата ТИ-ДИ ФЕШН од Куманово донираа 500 заштитни маски за припадниците во Полициската станица во Куманово и за сите други професиналци кои се справуваат со коронавирусот.

За донацијата се заблагодари градоначалникот Максим Димитриевски.

- Оваа донација ќе биде користена за заштита на тимовите за дезинфекција и припадниците на МВР и здравствените работници од нашите здравствени установи кои работат на територија на општината. Благодарност до донаторите во мое име и во име на сите кумановчани, - напиша градоначалникот.

Занаетчиската комора и кумановската фирма ТИ-ДИ ФЕШН донираа 500 заштитни маски

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk