02. 12. 2019 16:40

Жител на Лопате злоупотребил податоци на тетовец на Фејсбук

Жител на Лопате злоупотребил податоци на тетовец на Фејсбук

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.К.(30) од с.Лопате, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

На 22.08.2019 оштетениот Н.Ф. на социјалната мрежа Фејсбук примил порака дека неговиот профил, кој претходно бил деактивиран, станал активен од 16.08.2019.

По преземени мерки било констатирано дека пријавениот ги злоупотребил податоците.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk