10. 06. 2020 21:42

Цеца позитивна на коронавирус, се заразила на мекици на нејзиниот внук Жељко

Цеца позитивна на коронавирус, се заразила на мекици на нејзиниот внук Жељко

Една од најпознатите балкански фолк пејачки, Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот си Вељко Ражнатовиќ се позитивни на коронавирус, објави Телеграф.

Цеца одлучила да се тестира откако на семејна прослава била во контакт со заразено лице. Се работи за веселба којашто таа ја организирала во својата вила на Дедиња, по повод раѓањето на нејзиниот внук Жељко.

Првиот серолошки тест не покажал присуство на вирусот, но потоа направила и ПЦР тест кој бил позитивен на КОВИД-19.

Ражнатовиќ за медиумите изјавила дека со нејзиниот син се чувствуваат добро, но дека се во домашна самоизолација и дека ќе ги чекаат резултатите од другиот тест.

Сега ќе се спроведе масовно тестирање на сите гости, пред се` луѓе од српската естрада , кои биле на мекици кај Цеца.

(Фото.Инстаграм)

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk