×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДЕНЕШЕН ХОРОСКОП (15.09.2020)

  15.09.2020 06:33 | KumanovoNews

   Денешен хороскоп (15.09.2020)

  ДЕНЕШЕН ХОРОСКОП (15.09.2020)

  Овен

  Внимавајте на бројките, затоа што денес тие ќе се оние кои ќе ве водат во правилна насока. Прифатете ја помошта која ви ја нудат другите, зашто две глави секогаш размислуваат подобро од една. На работното место, доколку сега, после две недели, ја согледувате целосната слика, не плашете се да кажете дека сте погрешиле.

  Бик

  Денес, ќе можете да доминирате на работата и тоа ќе го правите егоистично.  Внимавајте со енергијата, потрудете се да ја канализирате позитивно, за да не ви се врати како бумеранг, но негативно. Не ги кријте квалитетите кои ги поседувате, затоа што тие се вашата предност.

  Денес некоја личност и тоа како ќе ве заинтересира, ќе ви го разубави денот и нема да ви дозволи да ја извадите од главата подолго време.

  Близнаци

   Колку повеќе се трудите, толку повеќе ќе добивате помош, но во мигот кога ќе се чувствувате преуморни, дајте си одмор на самите себе. Кога станува збор за работата послушајте ја својата интуиција. Обидете се некое време да поминете сами, затоа што она време кое ќе го поминете во тишина, може да ви ги разбистри мислите.

  На љубовен план, денес без да сакате ќе се разоткриете самите, а на тоа само насмејте се, тргнете го одбранбениот систем кој го градите подолго време.

  Рак

  Можни се мали расправии на работата или во друштвото. Денес, луѓето ќе бидат пречувствителни, па затоа својата емоционална реакција, сочувајте ја за некој друг ден.

  Поголем дел од вашето време го трошевте за љубовта да ви успее, ако денес се случат промени, не плашете се да ги отворите картите. Секој крај може да значи нов почеток.

  Лав

  Луѓето, денес, ќе бидат вербално спремни да ве напаѓаат, но и вие ќе имате "џокер во ракавот". Она што треба да го направите е да ги слушате и да направите компромис, за истото да не се одрази лошо на идните случувања. На работата ќе се чувствувате доста изморено и ќе сте побавни од вообичаено, но се препорачува да ја завршите почнатата работа.

  На љубовен план, конечно, работите се поправаат, затоа искористете ја можноста да ги решите малите љубовни проблеми. Ова е посебен ден за вас.

  Девица

  Денес, ништо за вас нема смисла? Прашајте и разговарајте за истото. Бидете силни и не дозволувајте некој да манипулира со вашите емоции и самодоверба. Иако, често сакате повеќе да давате отколку да земате, денес сочувајте нешто и за себе. На работата, не занемарувајте ги деталите, зашто токму тие можат да ви донесат непријатности.

  Не ја потценувајте вашата моќ и самодоверба, доколку некој ви се допаѓа, слободно употребете го својот шарм и енергија и тргнете во "напад".

  Вага

  Обидете се да ја контролирате сопствената агресија, односно да се изборите со самите  себе. Бидете внимателни, некој денес ќе се обиде од вас да направи будала. Иако на работата ќе мислите дека се' се менува многу бавно, сепак денес и таа бавна промена ќе има значење.

  Планетите ќе ви помогнат да погледнете појасно на некоја ситуација која претходно ве мачела. Денес, ќе видите што се крие зад насмевката на некоја личност која ви се допаѓа.

  Шкорпија

  Можеби е време "да покажете заби" кога се во прашање вашите потреби. Опкружете се со луѓе кои ве почитуваат, време е да си ја вратите самодовербата. На работата ќе се чувствувате премногу напнато, не се форсирајте, обидете се да си создадете услови во кои денес малку ќе здивнете од работата.

  Ако, денес, сте премногу емотивни, останете си дома, спуштете се на земјата и согледајте ја ситуацијата како што треба. Не дозволувајте да бидете нечија мета за исмевање.

  Стрелец

  Голема е можноста некој денес да биде престрог кон вас, внимавајте на аргументите пред да се впуштите во расправија, зашто може да излезе на големо. На работата денес повеќе ќе му посветите внимание на "сонувањето", но не грижете се, понекогаш и од соновите се раѓаат најдобрите идеи.

  Денес, ќе ви се допадне личност која, на некој начин, е ваш авторитет. Исто така, можно е и да успеете да ги видите неговите страсни погледи, кои долго време ги криел под чергата. Опуштете се, љубовта е убава.

  Јарец

  Доколку постои нешто за кое сте требале да се борите, денес е време тоа да го направите. Иако, се чувствувате како вулкан кој секој миг ќе се прелие, не плашете се, препуштете и' се на интуицијата. На работата не избрзувајте премногу, почекајте првиот корак  да го направи некој друг.

  Ако, одредено време, од вашиот љубовен живот ви беше здосадено, денес очекувајте промена, за 360 степени.

  Водолија

  Денес,нема да сакате да се "борите", иако постојано ќе бидете предизвикувани. Употребете ја својата вербална и емотивна моќ за да не морате да се впуштате во непријатни ситуации. Тоа не е натпреварување, само разговор помеѓу пријателите. Ако долго време не сте комуницирале со вашите колеги, обидете се тоа да го направите овој ден, зашто ќе има позитивни последици врз вашата работа.

  Како ќе заврши вашиот ден, од љубовен аспект, денес, зависи само од вас. Помрднете се од местото на кое стоите постојано и направете промена.

  Риби

  Вие сте љубител на природата, па денес би бил денот кога можете да се приклучите кон некоја таква организација, но внимавајте да ја избегнете политиката, во сето тоа. Бидејќи, денес, луѓето на вашето работно место ќе бидат расположени да ве следат, тогаш искористете ја можноста за да ја реализирате вашата идеја.

  На љубовен план ве очекуваат промени, т.е една работа е јасна дека што и да се случи денес, ќе ви донесе големи промени. Бидете убави каде и да одите, зашто ве очекува важен состанок.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk