06. 11. 2020 07:57

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (06.11.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (06.11.2020)

Дневен хороскоп

Овeн

Многу работи ќе почнат да се менуваат на вашата работа, но вашето грчевито држење до одредени ставови може целосно да ви ја уништи можноста за подобра перспектива. На љубовно поле, ја потиснувате вашата страствена страна, обидете се да му се препуштите на партнерот.

Бик

Работните активности во текот на овој ден ќе ви дојдат добро за да ги оттргнете мислите, единствено што може да ви го поквари денот е вашата лесномисленост. На љубовно поле, немате причина да бидете незадоволни, уживајте во вниманието на спротивниот пол без разлика дали сте во врска или не.

Близнаци

На работата обидете се да бидете што е можно попрофесионални, затоа што може да си навлечете проблеми на сопствениот грб. На емотивно поле, конечно имате одлучено што сакате и затоа пратете ја вашата одлучност, не двоумете се постојано.

Рак

На работата ве очекуваат многу обврски, а никако да најдете заеднички јазик ни со вашите колеги ни со претпоставените. Стрпете се ќе дојдат и подобри денови. Обидете се работата да не ја носите дома, односно не префрлајте му ја вашата нервоза. Работата не е за дома, ако сакате да не му станете напорни на вашиот сакан.

Лав

Не очекувајте некој друг да ви ја заврши работата. Завршете си го вие самите она што е ваша работа. Меѓутоа, доколку некој побара помош, покажете ја и вашата посветла страна и помогнете. Одамна го немате направено тоа. На љубовно поле, не сте расположени да менувате нешто многу, иако и вие  не сте задоволни од тоа како се одвиваат работите.

Девица

Иако се чувствувате уморно од работните обврски, обидете се да ги завршите за да немате последици од вашите претпоставени, а и за да не ви се насобира работата. На емотивно поле, имате потреба да се изолирате, но не очекувајте од вашиот партнер да го сфати тоа, затоа што има потреба од вашата блискост.

Вага

На работата премногу се потпирате на она што некој ви го ветил. Сета тоа денес би можело да придонесе за успорување на обврските и незавршувње на вшата работа. Во текот на денот потсетете се на ова и не очекувајте премногу од другите. На љубовно поле, ќе забележите дека некоја блиска личност до вас флертува со вас, без разлика дали сте во врска или не.

Шкорпија

На работата не дозволувајте да ве брзаат, затоа што брзоплетоста не може да вроди со добар плод. Работете побавно, ама прецизно. На љубовно поле, голема е веројатноста дека може да стапите во близок контакт со некоја личност од вашата работа која подолго време ве привлекува.

Стрелец

На работата обидете се да не правите нагли потези и да избрзувате. Пред да дејствувате прво сослушајте, затоа што сите чекаат некој да погреши за да имаат тема за разговор. На љубовно поле, време е да се опуштите и да и' дозволите на саканата личност да биде подоминантна. Ако сте слободни може да ви се додворува некој од работата или некој што ќе го сретнете сосема случајно.

Јарец

За поубаво да си поминете на работата најдобро е да ги сослушате останатите, затоа што сакале вие или не работите се менуваат и морате да се адаптирате. На љубовен план, вие имате поддршка од вашиот партнер и за тоа сте свесни, меѓутоа не заборавајте дека ви замерува бидејќи не поминувате доволно време заедно.

Водолија

На работата почнува да ви се исполнува многу од она што го посакувавте и не бидете сомничави поради истото. Исто така, во текот на овој ден голема е веројатноста дека може да сретнете некоја личност која одамна ја немате видено и сето тоа да придонесе за поубаво расположение во текот на целиот ден. Затоа не бидете слепи за работите околу вас

Риби

Со добра организација можете и вие да се адаптирате на промените на работата. Затоа не плашете се да преземете иницијатива доколку е потребно. Секој жив човек на се' се учи. На љубовно поле, чувствувате емотивна празнина, без разлика дали сте или не сте во врска. Едноставно кажете го она што го мислите, бидејќи со молчење нема да ги решите проблемите.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk