×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (10.09.2020)

  10.09.2020 07:06 | KumanovoNews

   Дневен хороскоп (10.09.2020)

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (10.09.2020)

  Овен  

  Припадниците на овој знак, денеска можно е да треба да се извинат. Секако, не е лесно да се признае сопствената грешка, но изговарањето на работите знае да биде од полза. Дури и другата личност да не сака да го прифати извинувањето, вие ќе знаете дека сте го завршиле својот дел.

  На работата, исто така може да бидете несинхронизирани со вашите колеги, меѓутоа не обвинувајте се секогаш само вас, понекогаш тоа е и резултат на космичката енергија. Односите ќе се поправат уште утредента.

  Иако, денот нема да ви биде сјаен на работата, на љубовно поле ве очекуваат убави работи. Денес е можно да се сретнете со личност која се занимава со уметност и истата да ви се допадне. Припадниците на овој знак кои се во брак или врска ќе бидат склони кон расправи поради парите. Но, дали ви се поважни парите или љубовта?

  Бик  

  Размислете за значењето на вашите сонови, тие може да се одраз на вашиот стрес или пак потисната желба. Тие се вистинската алатка за да се разберете самите себе.

  На работата, денес некако како се' да ќе ви се одвива пребрзо, но тоа за вас нема да претставува проблем.

  Кога станува збор за љубовта, денес размислете за сигналите кои ви ги дава вашата сакана личност. Можеби некогаш знаете да идеализирате, а некој само сака да манипулира со вас.

  Близнаци

  Доколку се чувствувате уморно овие денови, тоа е поради стресот. Денешната астрална енергија ќе ја разбуди вашата желба за комуникација. Разговарајте со некого за стресот, тоа е највистинската одлука. Физичката активност може да ви помогне.

  На работата, обидете се да го проширите вашиот видик, односно ако не гледате од повеќе агли никогаш нема да можете да натпреварувате.

  Вашиот партнер е подоминантен од вообичаено, во последно време како да зборувате различен јазик, но истото не е причина за да ја прекинете врската. Слободните припадници на овој знак, може да сретнат некој со кој ќе започнат краткотрајна авантура, а истата може многу да ви значи.

  Рак

  Денес е денот кога треба да кажете што мислите или чувствувате. Комуникацијата ќе ви оди подобро од вообичаено. Иако знаете да го кажете она што другите очекуваат да го слушнат од вас, денес потребно е да бидете целосно искрени.

  На работата, вашата способност да се справите и да ги решите проблемите кои некој друг ги создал, можат да ви донесат дополнителни поени. Очекувајте пофалби.

  На љубовното поле, денес ќе размислувате да ја прекинете врската која секој ден ви носи се' повеќе нервози и ве прави непродукутивни. Слободните припадници на овој знак ќе стапат во интимен контакт со некој од минатото, нешто за кое никогаш ниту не претпоставиле дека ќе се повтори.

  Лав

  Иако не сте човек кој знае да ги кажува своите чувства, денес кога ќе го прочитате ова, потсете се дека има луѓе на кои треба да им дадете до знаење дека ви значат. Можете истото да го направите само со една порака или прегратка.

  На работата немојте брзо да реагирате и да критикувате. Одделете време за да ги прашате другите за нивните идеи, научете нешто ново.

  Со својата харизма, денес, можете да го освоите кого и да посакате. Припадниците на овој хороскопски знак кои се во подолга врска, треба да се обидат да најдат време за својата сакан/а, зашто таа/тој го заслужува тоа. Обидете се да ја/го изненадите со мал знак на внимание.

  Девица

  Доколку денес се соочите со некој проблем, обидете се да дадете се' од себе за истото да го решите. Не е се' така комплицирано, најчесто решенијата ни се секогаш пред очите.

  На работата, ќе бидете упорни и истрајни да го добиете она што го сакате. Продолжете да бидете такви, затоа што се' што е убаво кога тогаш ќе засјае.

  На љубовното поле, ќе чувствувате напнатост, ќе се чувствувате како постојано нешто да правите, а истото како да не се гледа. Застанете за миг, посветете се на себе, можеби кога ќе ја разгледате ситуацијата од повеќе агли ќе видите дека вие не сте виновни.

  Вага

  Убав ден за да кажете што мислите, не дека вие не го правите истото, но денес може да им се препуштите на емоциите. Нема да имате ситуација во која вие нема да може да се снајдете.

  На работата, не плашете се да донесувате побрзи одлуки. Нема причина да се сомневате во себе.

  По долго време ќе можете да препознаете што е правилно, а што не. Партнерското отуѓување може да ви влијае на расположението. Очигледно е дека ви е потребен партнер на кој ќе можете да се потпрете.

  Шкорпија

  Иако некогаш имате потешкотии да го искажете она што го мислите, денес нема да биде таков ден. Размислете да поразговарате со некој со кој претходно сте имале недоразбирање, затоа што ќе почувствувате олеснување.

  На работата, ќе бидете со полна енергија, но сето тоа би било можно само доколку денес работите самостојно. Овозможете си го тоа самите на себе.

  На љубовно поле, ќе се обидете да внесете нешто ново во монотонијата на вашето секојдневје. Иако вашиот партнер ќе изгледа незаинтересирано, не дозволувајте да ви влијае негативно. Слободните припадници на овој хороскопски знак ќе му свртат грб на своето минато.

  Стрелец  

  Под влијание на ѕвездите, вашите комуникативни способности, денес, ќе се покажат како ваш главен адут. Затоа, доколку сакате да закажете некој состанок, искористете ја наклонетоста на ѕвездите.

  На работата некоја личност може да ви застане на пат. Дајте се' од себе за да избегнете расправии.

  Кога станува збор за вашиот љубовен живот ќе се почувствувате малко запоставено, вашиот партнер во последно време одделува помалку време за вас. Но, не гледајте на се црно-бели, често вистината е во нијансите. Обидете се негативната енергија да ја избалансирате со некоја активност, па дури тоа и да е средување на вашиот дом.

  Јарец  

  Денес, бидете мудри и искористете ја вашата желба за разговор. Често знаеме, заради различни причина да се затвориме во самите себе, а тоа може да ни влијае само негативно.

  На работата, денес обидете се да го прифатите денот таков каков што е. Понекогаш треба да се научиме и на тоа.

  Кога станува збор за љубовта на вашиот партнер ќе му забележите дека некои работи не сака да ги споделува со вас, но не заборавајте дека тоа понекогаш го прават за да не ве оптеретуваат додатно. Хороскопските знаци кои се во "тазе врска", нека внимаваат на својата брзоплетост.

  Водолија

  Кога последен пат му се имате посветено на вашето семејство? Искористете го денот, за да им покажете колку многу ви значат и дека без нив вие не би биле вие. Понекогаш и една прегратка знае да ги поправи работите.

  На работата, ќе забележите дека поддршката која претходно сте ја имале, почнува да се менува. Не очајувајте, денес можете да поминете низ сето тоа.

  Турбулентниот период каде вашите емоции беа целосно измешани е завешен. Конечно, посветете се на работите во кои некогаш сте уживале. Слободните припадници на овој знак можно е денес да запознаат некоја нова интересна личност, преку блиски пријатели.

  Риби

  Можеби е време да седнете и да размислите за историјата на вашето семејство. Понекогаш истото го заборавате, зашто вие не постоите надвор од тоа минато, бидејќи истото вас ве има направено такви какви што сте.

  На работата ќе сакате да си го искажете сопственото мислење. Секако тоа е важно, но не притискајте ги сите вработени, за да не се свртат сите против вас.

  Во љубовниот живот ве очекуваат изненадувања, односно може да забележите дека некоја личност која била во ваше опкружување дека денес посебно сака да ви се приближи. За слободните припадници на овој хороскопски знак, тоа е сосема.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk