ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.5.2020)

25.05.2020 10:20 | KumanovoNews

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.5.2020)

Овен

Без разлика дали имате сериозни докази или не, на вашите соработници не им одговара вистината да исплива на површина.

Изненадени сте од однесувањето на вашиот партнер, но се обидувате да ја сочувате присебноста.

Бик

Не посветувајте внимание на зајадливото однесување на вашата околина. Важно е добро да се заврши работата.

Препуштете им се на емоциите, не на разумот.

Близнаци

Делувате духовито и искрено. Заради вашата шармантност денес многу полесно ќе ја завршите работата.

Уживајте и во светот на интимноста.

Рак

Денес ќе делувате нетрпеливо, а соработниците од вас ќе очекуваат да го прифатите нивното мислење. Не влегувајте во дополнителни конфликти.

На љубовен план, олеснување може да доживеете ако се послушате самите себеси.

Лав

Добро сте расположени и верувате дека ќе направите нешто коешто другите не можат да го направат.

Не ја оптеретувајте вашата сакана личност со дополнителни работи.

Девица

Не доживувајте ја премногу лично ситуацијата на работата. Вашите очекувања не мора секогаш да се точни.Не оптеретувајте ја саканата личност со беспотребни анализи.

Вага

Доколку навистина сакате се' да функционира беспрекорно, тогаш поработете и на вашето образование. Во последно време тоа го ставате на последно место. Кога последен пат имате прочитано квалитетна книга?

Уживајте во љубовните игри, на двојна улога во креветот.

Шкорпија

Некој покрај вас ја потикнува вашата креативност и тоа ве прави се' посигурни.

Не можете да им одолеете на интимните моменти, на вашиот партнер делувате се' повеќе шармантно и заводливо.

Стрелец

Вие се наоѓате во добра физичка и психичка форма. Не дозволувајте луѓето околу вас да ви влијаат негативно.

Доколу сакате нешто повеќе од вашиот партнер во креветот тогаш не се двоумете тоа да го побарате од него.

Јарец

Внимателно се однесувате кон работата и тоа не само што ви дава самодоверба, туку го подобрува и впечатокот на надредените за вас.

Не го потиснувајте она што го посакувате, нема ништо валкано ако вие и партнерот посакувате побурен сексуален живот.

Водолија

Забележувате дека новите случувања на работата придонесуваат за намалување на вашата самодоверба. Доколку сакате да сте во тек со работите, ќе мора дополнително да се потрудите.

Саканата личност почнува да ви наоѓа забелешки, меѓутоа вие немате време за да и' се посветите.

Риби

Некој се обидува да ви го наметне неговото мислење, меѓутоа вие се однесувате сосема претпазливо.

Иако го избегнувате разговорот кој не сакате да го правите со вашиот партнер, сепак знајте дека се' излегува на површина. Неговото молчење не значи одобрување.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk