29. 10. 2020 08:43

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (29.10.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (29.10.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Овој ден нема да ви оди соработката со вашите колеги, затоа што секој ќе биде ориентиран кон она што него го засега. Меѓутоа, ништо поразлично нема да биде ниту на емотивен план, затоа што и двајцата ќе бидете ориентирани кон она што ве интересира да го постигнете на професионалното поле. Внимавајте, тоа кај некого ќе предизвика потреба.за флерт.

Бик

Овој ден на професионалното поле нема да имате потешкотии. Исто така, ќе успеете да воспоставите баланс и на финансиски план, тоа ќе ви ја врати и самодовербата. На љубовно поле, овој ден две личности ќе ви го привлекуваат вниманието, а тоа може да биде погубно за зафатени припадници на овој хороскопски знак.

Близнаци

На професионалното поле денес ќе ви биде понудена соработка, но вие ќе бидете оние кои неа да верувате во неа. На љубовно поле, вашиот партнер ви ја поклонува целата своја поддршка и внимание, за да ги надминете несоглаувањата. Но вие сега сте склони кон флертување.

Рак

Некои ситуации и работи на работата ви стануваат сосема јасни, а сето тоа ќе придонесе да знаете како да си ги искалкулирате односите со вашите колеги. На љубовен план, се чувствувате стабилно, затоа што вашиот партнер ќе знае како да се однесува со вас, единствено внимавајте да не бидете премногу захтевни.

Лав

Не сте сигурни за информациите кои доаѓаат до вас и денес постојано ќе бидете сомничави на работата. Вашата претпазливост е вашата посилна страна. На љубовен план, ќе размислувате да се вратите на нешто кое претходното сте мислеле дека сте го сториле и заборавиле.

Девица

Ќе бидете презадоволни од она што денес ќе го сработите на работата. Доколку дојде и некои мали проблеми, не обесхрабрувајте се,само обидете се да ги решите со време. На љубовен план, денес ќе сакате решително да си ги подобрите односите со саканата личност.

Вага

Одличен ден е пред вас, исполнет со многу задоволства во текот на денот и на работата и на љубовното поле. Некој од колегите ќе ви понуди помош, прифатете ја затоа што ќе ви е од голема корист. На љубовен план, односот која некоја личност го има со вас ќе ви се допаѓа, но не избрзувајте, затоа што понекогаш работите не се такви какви што изгледаат.

Шкорпија

Во текот на овој ден, опуштете се затоа што ве очекува убав ден каде нема да бидете напнати. На работата, ќе успеете да ги завршите обврските побрзо и то ќе ви овозможи да мечтаете за личноста која ви ги окупира мислите. Меѓутоа, сепак мислите дека нешто ви недостига. Ако имате такво чувство, излезете и сретнете се со таа личност, можеби само подолго време не сте заедно.

Стрелец

Ден кој е особено важен за соработувале на работата, затоа што ќе ви ја намали несигурност. На љубовно поле, денес на вашиот партнер ќе му замерите дека не ги решава проблемите веднаш кога ќе настанат, па затоа бидете вие конкретни и кажете му што ви пречи.

Јарец

На професионалното поле ве очекува мало разочарување, затоа што сметате дека премногу вложувате, а премалку добивате. На љубовен план, денес постојано ќе размислувате за некоја личност која ви ги окупира мислите последните недели, иако знаете дека тоа не е во ред, нема да можете да ги контролирате емоциите.

Водолија

Доколку се потрудите на работата, можно е вашите договори за кои преговарате денес да се доближат до завршување. На љубовен план, денес ќе сакате посериозно да поразговарате со вашиот партнер за насоката во која се движат работите, но ќе забележите незаинтересираност од неговата страна.

Риби

Одличен момент да направите пресврт во вашите односи со колегите, за да си го добиете она што го сакате. На љубовен план, некако премногу ги брзате работите, оставете ги да си течат по својот нормален тек. Само на тој начин ќе забележите дали личноста која ја сакате ќе ги иницира истите разговори кои вие ги започнувате или воопшто нема да и' е гајле.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk