04. 03. 2020 10:16

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (4.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (4.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Морате да развиете подобра комуникација со надредените, многу од нив сакаат да ви ја наметнат нивната волја. Се' додека работите многу, нормално е симпатиите да ви се случуваат само на работата.

Бик

Не штедете ги своите идеи доколку сакате да направите промена во вашето опкружување. Ако сте сами излегувајте се' повеќе затоа што на тој начин ќе дојдете до повеќе познанства.

Близнаци

Денес нема да бидете брзи за да работите, затоа бидете барем реални и признајте го тоа. Престанете да размислувате за личности кои веќе подолго време се дел од вашето минато, тоа нема да ве одведе никаде.

Рак

Полни сте со желба за работа и затоа не се откажувате од она што го работите. На љубовен план, не заборавајте да му посветите повеќе внимание на вашиот партнер.

Лав

Денес психички ќе бидете целосно истрошени, затоа што се грижите и за сите работи околу вас. Внимавајте да не почнете премногу да му недостигате на партнерот, затоа што ќе почне да бара замена за вас.

Девица

Доколку сакате денес денот да ви помине мирно, тогаш мора да се насочите кон вашиот внатрешен мир и да бидете малку повеќе позитивни. Во последно време ве привлекуваат личности кои знаат да бидат налудничави.

Вага

Денес колку и да работите вие се гушите. Очекувате да се случи нешто ново, но постојано сте дел од некои минати приказни. Вашиот партнер ви забележува дека почнувате од него да барате премногу.

Шкорпија

Она што ви наликуваше дека е можно, сега мислите дека е сосема невозможно. Обидете се да не ставате се' на срце. Не заборавајте да правите планови и на љубовното поле.

Стрелец

Нервите ви се при крај, денес постојано ќе се смеете, а вашите колеги ќе ве гледаат како да не сте "во ред". Не занемарувате ја интимноста во односите со партнерот.

Јарец

Вашата креативна енергија станува се' позабележлива од страна на другите, а вие воопшто не и' посветувате внимание. Не вртете се кон минатото, ако не сакате да го разгорите стариот пламен.

Водолија

Добро размислувате и затоа не плашете се да го кажете вашето мислење. Денес енергијата околу вас ќе биде позитивна, затоа обидете се да ја покажете и вашата внатрешна убавина, не секогаш знаат луѓето што се крие внатре во вас.

Риби

Не трошете си го времето попусто, почнете да работите затоа што се' повеќе ви се појавуваат проблеми со финансиите. Вреднувајте ја поддршката од саканите, тие се тука за вас без разлика дали сте на врвот или на дното.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk