×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Ослободете се од спуштените капаци со природна маска

  05.05.2021 10:09 | KumanovoNews

  Очите се секогаш првото нешто што го забележува секој маж кај жената. Но, со текот на годините, а и поради одредени недостатоци, многу жени се соочуваат со спуштени капаци, кои делуваат неестетски. Понежниот пол спасот најчесто го бара во пластичната хирургија за да реши овој проблем.

  Ослободете се од спуштените капаци со природна маска

  Денеска ви предлагаме една природна маска за која велат дека дава резултати. Не смета ништо да се обидете и вие. Ќе ви бидат потребни само една белка од јајце и тупфер или парче памук. Се што треба да направите е да го исчистите лицето темелно од шминка, особено околу очите, и да биде суво.

  Потоа, одвојте ја белката од жолтката и натопете го тупферот или парчето памук во белката. Затворете ги очите и нежно тапкајте со натопениот тупфер преку горните капаци.

  Држете ги очите затворени се додека белката не се исуши потполно. Потоа исплакнете со топла вода. Повторувајте ја редовно оваа постапка, може и секој ден, и за кратко време ќе добиете видливи резултати, велат оние што ја испробале оваа маска.

  Тие тврдат дека маската ја докажала својата ефикасност, па се надеваме дека ќе им користи на сите жени кои го имаат овој естетски проблем.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk