11. 06. 2020 14:02

Стигнаа резултатите на Жељко и Јована од тестот на корона

Стигнаа резултатите на Жељко и Јована од тестот на корона

Жељко и Јована Јоксимовиќ, се дел од познатите личности кои присуствуваа на забавата којашто ја организираше Светлана Цеца Ражнатовиќ, по повод прославувањето на раѓањето на нејзиниот внук Жељко.

Тие денеска се тестираа за коронавирус, откако вчера Цеца и нејзиниот син Вељко објавија дека се ковид позитивни.

Резултатите на Жељко и Јована Максимовиќ се негативни, објавија српските медиуми.

За позитивноста на коронавирусот на Јована, вчера пишуваа српските медиуми, но денеска парот по направениот ПЦР ги демантираше гласините.

(Фото.Инстаграм)

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk