500x100-1
03. 11. 2017 12:42

Бал фор Лајф гостуваат кај Ангели, Пинк Пантери по втората победа кај Феникс

Бал фор Лајф гостуваат кај Ангели, Пинк Пантери по втората победа кај Феникс

Кошаркарите на Бал фор Лајф утре во 18 часот му гостуваат на тимот на Ангели.

Кумановскиот второлигаш ќе се обиде да ја забележи првата победа во новата сеозна, одкако на првите два натпревари загуби од ФМП Академија и МЗТ Скопје. Ангели оваа сезона требаше да играат во третата кошаркарска лига, меѓутоа поради испразнетите места кои ги оставија Пелистер и Шкупи кои станаа прволигаши, Ангели се вратија во второлигашка конкуренција.

Тимот на Пинк Пантери ја забележа првата победа на домашен терен, одкако беа подобри од Партизан Мулти Шпед со резултат 91-64. Младиот третолигашки состав оваа коло ќе гостува на тимот на Феникс 2010, кој сеуште нема забележано победа во првенството.

Parking
Joco Turs
NER
stuz