500x100-1
24. 10. 2017 17:19

Куманово го пречекува непоразениот Академик

Куманово го пречекува непоразениот Академик

Кошаркарите на Куманово во Спортската сала го пречекуваат тимот на Академик Бултекс 99 од Пловдив Бугарија, во рамките од БИБЛ лигата.

Екипата на Академик Бултекс 99 досега одигра два натпревари против Ибар Рожаје и Тирана во кои забележа две победи. Куманово очигледно има проблеми со ротацијата и им недостасува уште еден играч за постабилна игра, па на двата фронта на кои настапуваат играат променливо. Сепак голема позитива е тоа што сите противници доста се помачија за да забележат победа против сино-белите, па веројатно и на домашен терен Куманово ќе се обиде да го нападне Бугарскиот преставник.

Натпреварот се игра во среда со почеток во 19 часот.

Parking
Joco Turs
NER
stuz