10. 12. 2017 12:33

Куманово забележа убедлива победа против Шкупи

Куманово забележа убедлива победа против Шкупи

Кошаркарите на Куманово забележаа победа на гостувањето во Чаир против тимот на Шкупи со резултат 69-95.

Мечот беше неизвесен во првата четвртина, а по првата пауза Куманово направи двоцифрена предност која ја одржуваше во вториот период, а по паузата од полувреме успеја да ја зголеми на максимални 28 поени предност.

Јосеф Тејлор постигна 23 поени за тимот на Шкупи. За Куманово, Јаневски постигна 16 поени.

Со оваа победа Куманово стигна до позитивен скор од пет победи и четири порази. Следниот натпревар Куманово го игра на домашен терен против тимот на Блокотехна.