500x100-1
02. 11. 2017 12:39

Ракометарките ја остварија петтата победа против Овче Поле

Ракометарките ја остварија петтата победа против Овче Поле

Ракометарките на Куманово забележаа нова победа во домашното првенство, овој пат против тимот на Овче Поле со резултат 25:33.

Натпреварот во Свети Николе беше неизвесен во првото полувреме, иако кумановчанки имаа предност од два гола на паузата. Во вториот период од мечот, Куманово покажа дека е поквалитетен противник направи максимални осум гола предност и го постави конечниот резултат 25:33.

Мила Трајковиќ постигна 10 гола додека Викторија Пеовска го заврши натпреварот со 7 гола.

Во тимот на Овче Поле Драгана Стојанова постигна 12 гола.

Parking
Joco Turs
NER
stuz