500x100-1
20. 07. 2018 14:13

Штерјов и Караколев заминаа во Кожув

Штерјов и Караколев заминаа во Кожув

Тимот на Кожув денеска на својот Фејсбук профил објави дека Александар Штерјов повторно е дел од нивниот состав, а со него пристигнува и Никола Караколев.

Куманово официјално останува својот прв центар, кој на минатата сезона по втор пат го бранеше сино-белиот дрес. Штерјов во просек бележеше 8 поени и 3 скока за Куманово.

Првиот мандат во сино-белиот дрес го имаше во сезоната 2014/2015, а со овој трансфер тој по петти пат ќе го облече дресот на гевгеличани.

Караколев пристигна во Куманово во сезоната 2015/2016 а предходно играше за Лирија и Гоце Делчев Штип. Во Куманово бележеше 10 поени и 3 скока по натпревар.

Иако првично беше најавено дека Куманово ќе го задржи минатогодишниот костур на тимот, полека но сигурно кошаркарите наоѓаат нови ангажмани.

Александар Штерјов се врати во Кожув!

Posted by КК Кожув on Friday, July 20, 2018

Никола Караколев во Кожув!

Posted by КК Кожув on Friday, July 20, 2018
Parking
Joco Turs
NER
stuz