13. 11. 2017 11:19

Вардар убедливо триумфираше против Бал фор Лајф

Вардар убедливо триумфираше против Бал фор Лајф

Кошаркарите на Бал фор Лајф забележаа нов пораз во Втората лига. Тимот на Вардар забележа убедлива победа со резултат 57-84.

Екипата од Скопје имаше одличен старт и серија од 12-0, по што си ја поедноставија задачата да триумфираат во Куманово. Бал фор Лајф се мачеше додека ги постигна првите поени, подоцна во текот на натпреварот успеваше и да дојде до пристојна негатива, меѓутоа Вардар имаше целосна контрола над мечот и на крај извојуваа убедлива победа.

Лука Петровски од тимто на Вардар беше најефикасен на мечот со 24 поени. Кај домаќинот Наум Јакимовски и Филип Стојановски постигнаа по 10 поени.

Следниот натпревар Бал фор Лајф го игра во Свети Николе против тимот на Овче Поле.