500x100-1
12. 03. 2019 13:06

Кривична пријава за поседување кокаин

Кривична пријава за поседување кокаин

Полицијата поднесе кривична пријава против Е.А.(20) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 11.03.2019, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на З.А.(52) во село Глажња, општина Липково, каде живее и неговиот син Е.А.. При претресот, во собата на Е.А. биле пронајдени и одземени 129 грама кокаин, 155.550 денари и 100 евра. По преземени мерки било утврдено дека пријавениот ја набавил дрогата од Косово. Е.А. e лишен од слобода и во текот на денот ќе биде изнесен пред судија на претходна постапка.


Parking
Joco Turs
NER
stuz