09. 01. 2017 10:33

Притвор за таткото кој силувал ќерка

Притвор за таткото кој силувал ќерка

 М.Д. од Куманово доби 30 дневен притвор откако било пријавено дека ја силувал 12 годишната ќерка.

Обвинителството побарало, а судија на претходна постапка го прифатил предлогот таткото да биде  притворен за родосквернавење.

Случајот со силуваното 12-годишно девојче од Куманово го пријави нејзината тетка, на која малолетничката ѝ кажала дека татко ѝ ја силувал, но молчела од страв бидејќи и се заканувал.