500x100-1
02. 12. 2018 10:13

Сончево со мала облачност

Сончево со мала облачност

Денеска времето  ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови. По котлините ќе има услови за појава на магла, а преку денот ќе дува слаб југоисточен ветер.

Максималните дневни температури ќе бидат од 6 до 11 степени Целзиусови.

За утре прогнозата е слична на денешната.  Умерено облачно, во западните делови ќе биде облачно со услови за локален дожд. По котлините ќе има појава на магла. Минималните температури ќе се движат од -5 до -3, а максималните од 6 до 13 степени.

Parking
Joco Turs
NER
stuz