×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Главниот штаб препорачува кратење на изолацијата од 10 на 7 дена

  25.01.2022 08:01 | Сузана Николиќ

  Главниот координативен кризен штаб за справување со ковид-19 на синоќашната седница ја усвои препораката за кратење на периодот на изолација после позитивен ПЦР ковид тест од 10 на 7 дена. 

  Главниот штаб препорачува кратење на изолацијата од 10 на 7 дена

  Препораката е врз основа на предлог на Комисијата за заразни болести, поради полесната клиничка слика предизвикана од омикрон сојот.

  „На синоќешната втора седница на Главниот координативен кризен штаб министерот за здравство Беким Сали ја презентираше актуелната состојба со пандемијата предизвикана од ковид-19. Препораката е доставена до Владата и треба да биде дискутирана на следната владина седница“, соопшти Владата.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk