×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • УЈП за три дена го продолжи рокот за поднесување ДДВ-04 пријави

  24.04.2023 12:47 | KumanovoNews

  Крајниот рок за поднесување на овие даночни пријави за даночните периоди од 1 јануари до 31 април 2023 година од месечните и тримесечните обврзници за ДДВ наместо 25 ќе се смета 28 април, соопшти Управата за јавни приходи (УЈП).

  УЈП за три дена го продолжи рокот за поднесување ДДВ-04 пријави

  „Тридневното продолжување на рокот за поднесување ДДВ-04 пријави е со цел да се избегне отежнато поднесување на даночни пријави преку системот е-Даноци, и поради повеќето неработни денови во месец април 2023 година“, информира УЈП.