×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Опожарено возило во Крива Паланка

  26.04.2022 19:39 | Жаклина Цветковска

  Патничко возило, сопственост на вработен во ООУ„Илинден“ од Крива Паланка се запалило, вчера, околу пладне.

  Опожарено возило во Крива Паланка

  Пожарот избувнал додека возилото било пакирано во училишниот двор. Моторот целосно изгорел, а причинета е поголема материјална штета.
  Во гаснењето на опожареното возило интервенирале пожарникари од ТППЕ од Крива Паланка. 

  Се претпоставува дека причина за опожарувањето е неисправна инсталација на патничкото
  возило.