×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Поддршка на локални таленти од EU House Крива Паланка

  14.01.2022 10:53 | Жаклина Цветковска

  Во EU House Крива Паланка беше одржан концерт на акустична гитара на кој настапија младите локални таленти Филип Додевски и Вера Петкова од Крива Паланка.

  Поддршка на локални таленти од EU House Крива Паланка

  На нивниот репертоар беше изведба на разни жанрови на европска модерна музика во која уживаше младата кривопаланечка публика.

  „Europe House Крива Паланка активно е ангажирана на промоција на млади локални таленти во различни области од Крива Паланка и регионот. И оваа година продолжуваме со нивна поддршка, со цел да го поттикнеме креативниот потенцијал кај младите и да се создаде јадро на млади кадри кои ќе даваат придонес во локалната заедница“, велат од оваа организација.