×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Се степале три жени поради имот во Длабочица

  14.06.2022 09:15 | Жаклина Цветковска

  Три жени кои живеат под ист покрив се степале во дворот од куќата по што била повикана полиција, поради нарушување на јавниот ред и мир.

  Се степале три жени поради имот во Длабочица

  Во соопштението на МВР се вели дека во Полициска станица Крива Паланка било пријавен дека во дворно место од семејна куќа во селото Длабочица има тепачка меѓу три жени.

  „По претходна расправија околу нерасчистени имотно-правни односи, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.П.(39), од една страна и И.П.(26) и Л.П.(51), од друга страна, сите женски лица од истото село. Сочинет е записник за констатиран прекршок“, се вели во кусата информација на МВР.