×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Алексеј Стојановски освои трето место на јуниорско тениско првенство во Скопје

  19.12.2023 13:06 | Бошко Тасиќ

  Алексеј Стојановски од Тенискиот клуб "Тумба" од Куманово освои третото место на Отвореното тениско првенство за јуниори и јуниорки до 14.години, кое викендов се одржа на тениските терени на тенискиот клуб "Поинтер" од Скопје.

  Алексеј Стојановски освои трето место на јуниорско тениско првенство во Скопје

  „Како клуб уште еднаш упатуваме честитка до нашиот член за одличниот настап и добар резултат со желба и надеж во иднина да се радуваме на уште подобри и поголеми резултати“, велат од клубот.