×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Бајрам Мамутовски освои златен медал на Балканско првенство во Романија

  30.10.2023 12:00 | Сузана Николиќ

   Бајрам Мамутовски, боксер на БК „Куманово 84“ освои златен медал на Балканското првенство за јуниори и младинци во Романија, откако во финалето го победи Бадеа Драгош од Романија.

   

  Бајрам Мамутовски освои златен медал на Балканско првенство во Романија

  „Се исполнија нашите очекувања по толку години во Куманово да се вратиме со златен медал од едно меѓународно натпреварување. Мамутовски беше супериорен во однос на неговиот противник и заслужено го освои медалот“, изјави тренерот Самет Салиевски. 

  Во својата категорија 48 кг. претходно Мамутовски во полуфиналето го совлада Молдавецот Лон Плинга со 5:0.

  Муратовски годинава имаше сребрен медал на меѓународен турнир во Бања Лука, а беше прогласен за најдобар боксер на турнир во Лесковац.